Brixen im Thale

Stará horská vesnice Brixen im Thale má velice bohatou historii. Jedná se o skvělé zařízení pro volný čas a lyžování, které je součástí SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental. Králové, císaři a Římané přesně věděli, proč trávit zimní dovolenou právě v Brixen im Thale. Jde o pozoruhodné, někdy by se dalo říci i živé, letovisko. To nabízí lázeňské služby a v první řadě perfektní dovolenou pro aktivní rekreanty. Malebná krajina je vhodná i pro dlouhé zimní procházky. Zdejší sjezdovky se spouštějí z vrcholků na Zinsberg (1.674 metrů) a Choralpe (1.820 metrů)po stranách údolí.

Sjezdové tratě v lyžařském středisku Brixen im Thale jsou většinou mírné. Proto si tady zimu, lyžování a aktivní dovolenou užijí i začátečníci. Právě pro ně je nejvhodnější sousední hora Hochbrixen (1.300 metrů), na níž po většinu dne dopadají hřejivé sluneční paprsky. Ale i z Hochbrixenu se táhne jedná černá sjezdovka, která prověří schopnosti i těch nejlepších sjezdařů. Druhá se pak vine jde z vrcholu Choraple. Vesnička Brixen im Thale má centrální polohu a je tak skvělým výchozím bodem pro lyžování v celé oblasti Wilder Kaiser - Brixental. Tak je nazýváno malebné údolí s více jak 280 kilometry sjezdovek. Nedaleké hory jsou odtud velice snadno přístupné pomocí lanovek nebo alternativně bezplatným skibusem.

Po lyžování mají turisté v Brixen in Thale téměř nekonečné možnosti další zábavy a dnes již legendárního aprés - ski. Rodiny s dětmi se mohou nechat svézt na saních, tažených koňským spřežením. A kdo by měl po náročném dni na svazích v rezervě ještě dostatek sil, může vyzkoušet kupříkladu lezení na ledu, jízdu na speciálním sněžném kole nebo curling. Znovu nabít vybité baterky se pak dá v oblíbené restauraci Thalhof. Vytváří zde přímo kulinářské speciality a podávají kvalitní vína.

Je to jako pohádka vytvořená z ledu a sněhu, kterou každoročně ve Wilder Kaiser - Brixental navštíví několik tisíc turistů ze všech koutů země. Na horní stanici na Hochbrixen (1.300 m ) je postavená malá vesnice s asi dvaceti iglú, ve kterých je možný zažít nejen pobyt, ale třeba i jen exkurzi.

Informace o zimní dovolené a sjezdovém i běžeckém lyžování v rakouské lyžařské oblasti SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental.