Hopfgarten

Obec Hopfgarten v údolí Brixental by se dala charakterizovat jako ideální místo pro zimní dovolenou rodin s dětmi a též jako perfektní výchozí bod pro vyznavače běžeckého lyžování. Táhne se podél údolí na úpatí vrcholku Hohe Salve, jež dosahuje nadmořské výšky 1.829 metrů. V jeho blízkosti se pak nalézá skiareál s přátelským charakterem a uvolněnou atmosférou.

Vesnička Hopfgarten bývá někdy označována jako nejslunnější místo v celých Kitzbühelských Alpách. Každopádně v každém ročním období stojí za návštěvu místní farní kostel Hopfgartner, kterému se populárně přezdívalo chrám údolí Brixental.

Lyžařské středisko Hopfgarten je mezi milovníky alpského lyžování oblíbené celou řadou sjezdovek. Ty vedou z vrcholu Hohe Salve přes restauraci Rigi (1.532 m.n.m.) a střední stanici kabinkové lanovky v nadmořské výšce 1.200 metrů. Běžkaři zase jistě ocení rozsáhlý prostor plný krásných stop, ideálních k objevování zimní krajiny oblasti SkiWelt. Rodiny s malými dětmi zase mohou zavítat na zdejší dětskou cvičnou louku a použít kouzelný koberec či dokonce dětskou lanovku.

Zimní dovolená v lyžařském středisku Hopfgarten je zkrátka vhodná pro všechny, kdo chtějí mít vše po ruce. Svahy končí přímo v obci a vleky vedou skoro až k hotelům. Stačí tak na zápraží nasadit lyže a vypravit se k nejbližšímu vleku. Hohe Salve disponuje téměř výhradně středně těžkými svahy. Další trasy pak vedou z Hohe Salve směrem k Itteru a Söllu.

Vzhledem k napojení na komplex Wilder Kaiser - Brixental lze využívat i okolní městečka a mít tak k dispozici více jak 280 kilometrů sjezdovek. Každý lyžař může navíc využívat i bezplatný skibus.

Informace o zimní dovolené a sjezdovém i běžeckém lyžování v rakouské lyžařské oblasti SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental.