Kelchsau

Horská vesnička Kelchsau, obklopená krásnou přírodou, se nachází ve výšce 800 metrů nad mořem. Je ideální jako místo zimní dovolené hlavně pro rodiny s dětmi a vyznavače skialpinismu. Nevelký lyžařský areál Kelchsau je zasazen do nádherné horské krajiny. Tato malá, okouzlující a tradiční vesnice je považována za ráj v Kitzbühelských Alpách. V Kelchsau najdete, a to zejména během zimy, hlavně klid a možnost relaxace.

Pro rodiny s dětmi, které se chtějí věnovat i jiným aktivitám než lyžování, je tu připravena kupříkladu 3.300 metrů dlouhá přírodní sáňkařská dráha. Ta přináší příjemnou změnu po hlavně pro děti náročném lyžování. Svahy známé rakouské lyžařské oblasti SkiWelt Wilder Kaiser / Brixental sice leží dále od vesničky Kelchsau, nicméně ze zastávky Hofstatt vyjíždějí pravidelně přímé spoje, vedoucí až na tamní sjezdovky.

A přestože je Kelchsau jen malým lyžařským areálem, sjezdovky jsou tu vždy perfektně upravené. Nachází se tu celkem asi 16 kilometrů převážně mírných až středně obtížných sjezdovek, které mají lyžaři celý den k dispozici. Slunné, široké svahy jsou ideální pro dlouhé obloučky na lyžích. Za vyzkoušení stojí i snadná rodinná dráha Hagerjoch, která má kolem 5.200 metrů a svou délkou je nejdelším sjezdem v celém regionu.

Ti z turistů, co hledají více možností pro lyžování, mohou navštívit okolní lyžařské areály v části Wilder Kaiser - Brixen s celkem 280 kilometry sjezdovek. Nejbližší lyžařský areál je asi 7 kilometrů daleko a jedná se o již zmiňovaný Hopfgarten. Do něj je možné se z Kelchsau snadno dostat bezplatným skibusem.

Informace o zimní dovolené a sjezdovém i běžeckém lyžování v rakouské lyžařské oblasti SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental.