Going

Going je klidná horská vesnice v oblasti Brixental - Wilder Kaiser. Je velmi vhodná pro rodiny s dětmi a začátečníky hlavně díky svým technicky nenáročným sjezdovkám. Na úpatí masivu Wilder Kaiser, jež se šplhá až do nadmořské výšky 2.344 metrů, se nachází tichá a na první pohled nenápadná, ale přesto oblíbená, lyžařská destinace Going. Ta je dokonale vhodná pro strávení perfektní zimní dovolené v Rakousku. Zejména běžkaři a začínající lyžaři se tady budou cítit velice příjemně.

Napříč přes městečko Going vede stezka, která tvoří každý rok pozadí slavného běhu Koasalauf. Jde o populární cross - country závod, který je pojmenován po zdejší dominantě. Názvem Koasa totiž tradičně označují místní obyvatelé skalní masiv Wilder Kaiser. Stezka je též vhodná jako výchozí bod pro výlety na sněžnicích a krásné procházky po zasněžené zimní krajině.

Z hlediska lyžování, jak již bylo řečeno, je Going nejvíce oblíben u začátečníků a u rodin s dětmi. Krásné tratě vedou částečně lesem a uličkami až k sousednímu městečku Ellmau. To je ve srovnání s vesničkou Going mnohem živější. Do Ellmau pak po lyžování též směřují všichni lyžaři, vyhledávající aprés - ski zábavu a podobné aktivity.

Populární je tady především 4,5 kilometru dlouhá sáňkařská dráha. Ta vede z vrcholu Astberg z nadmořské výšky 1.267 metrů. Going je lyžařským střediskem, které je součástí známé oblasti Wilder Kaiser a údolí Brixen, největšího propojeného lyžařského areálu v Rakousku. SkiWelt se může pyšnit více než 280 kilometry sjezdovek všech stupňů obtížnosti. Všechny zdejší lyžařské areály jsou dostupné skibusem. Všechny sjezdovky jsou, díky dobrým lyžařským vlekům a lanovkám, dobře dostupné i bez auta či autobusu.

Informace o zimní dovolené a sjezdovém i běžeckém lyžování v rakouské lyžařské oblasti SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental.