Ellmau

Ellmau je krásná vesnice s tradičními chalupami v blízkosti rozsáhlého lyžařského areálu s nekonečnými možnostmi zábavy. A že vám přijde Ellmau povědomé, ale nevíte proč? Je to možná tím, že impozantní vrchol oblasti Wilder Kaiser u Ellmau je domovem televizního seriálu Doktor z hor. Též se objevil i v několika dalších filmových a televizních produkcích. Ellmau je v propagačních materiálech často označováno jako turistická vesnička, nabízející vše potřebné pro vyznavače zimních sportů. Je tu krásné a příjemné ubytování, mnoho možností aktivní zábavy, bohaté aprés - ski, malebné romantické kostelíčky a především velmi dobré podmínky pro nejrůznější zimní sporty.

Lyžařská oblast Ellmau patří do údolí Wilder Kaiser - Brixental s více jak 280 kilometry sjezdovek. Jedná se tak o jednu z největších lyžařských oblastí v celém Rakousku. Z toho důvodu tady určitě nehrozí, že se budete při lyžování nudit. Kolem Ellmau jsou svahy obvykle mírné až středně těžké a hodí se hlavně pro výuku sjezdového lyžování. Vrcholem pro zkušené jezdce je sjezd z vrcholu Hartkaiser. Ten se šplhá do nadmořské výšky 1.553 metrů. Z jeho vrcholku je pak nejen krásný pohled na okolní hory, ale lyžaři tu mají na výběr hned z několika možností jízdy zpět dolů do údolí.

V oblasti Wilder Kaiser - Brixental platí Ellmau za živé lyžařské středisko. Nachází se tu četné kavárny, restaurace, hospody a bary s aprés - ski, kde je neustále veselá atmosféra. To především díky mnoha holandským lyžařům, kteří si tuto oblast pro svou zimní dovolenou hodně oblíbili. Spoustu akce a zábavy zaručuje i oblíbený snowtubing. Třikrát týdně se mohou milovníci adrenalinu spustit ze 120 metrů dlouhého kopce na nafouknutých pneumatikách (video).

Každé pondělí se tady koná po posledním sjezdu party v údolí. Velká aprés - ski zábava s pestrým programem je lákadlem pro všechny lyžaře, ubytované ve středisku Ellmau. Program se skládá z romantického pochodu se světly, lyžařské show s velkou choreografií, přehlídkou místních sněhových roleb a poté následuje skvělá hudba a spousta zábavy. Bonusem pro všechny návštěvníky je fakt, že vstup je zcela zdarma.

Informace o zimní dovolené a sjezdovém i běžeckém lyžování v rakouské lyžařské oblasti SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental.