Itter

Zimní rekreační středisko Itter leží v nadmořské výšce 704 metrů. Jde o klidné letovisko pod vrcholky Hohe Salve, jejíž vrchol se nalézá ve výšce 1.829 metrů nad mořem. Tato poklidná alpská vesnička se vyznačuje zejména tím, že se tady nachází opravdu jen pár hotelů. Půvabný Itter je doporučován všem, kdo hledají zimní lyžařskou dovolenou s možností lyžování na různých sjezdovkách a přitom si večer chtějí užívat klidu a ticha.

Itter je malé místečko mezi klidným Hopfgartenem a na druhé straně ležícím živým Söllem. Všechna tato střediska se nachází na samém úpatí vrcholku Hohe Salve. A co můžeme v Itteru najít? Nechybí zde lyžařská škola a dokonce ani lyžařské půjčovny. Celé okolí vesničky Itter je obklopeno úžasnými přírodními krásami s impozantním hradem Itter v pozadí.

Na sjezdovkách nad Itterem si lyžaři užijí každý den své zimní dovolené plno zábavy. Čeká tu na ně třeba 3.500 metrů dlouhý sjezd až do údolí Itter. Svah začíná krásnými, úzkými lesními cestami v horní části a přechází ve strmé a široké části, na které po celý den svítí hřejivé slunce.

Rodiny s dětmi mohou využít dětský vlek na cvičné louce za vesničkou. Začátečníkům se doporučuje použít lanovku na Mitterwies, kde se nachází hned tři krátké a jednoduché sjezdy. Pestřejší a poněkud obtížnější jsou pak tratě vedoucí z vrcholku Hohe Salve do sousedních letovisek Hopfgarten, Söl, Brixen im Thale, které jsou snadno dostupné. Itter je napojen na SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental a disponuje tím pádem celkem 280 kilometry sjezdovek všech stupňů obtížnosti. K dispozici je i bezplatný skibus, který přepravuje lyžaře mezi jednotlivými středisky.

Informace o zimní dovolené a sjezdovém i běžeckém lyžování v rakouské lyžařské oblasti SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental.